Vybrali ste novinku


Krásny trávnik vďaka vertikutácii

Chcete mať krásny trávnik? Nezabúdajte na jarnú vertikutáciu. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako sa starať o trávnik v jarnom období.

Čo je vertikutácia?


Vertikutácia slúži na prerezanie vrchnej časti pôdy a na odstránenie zplstnených zbytkov trávy, zeliny a machov tvoriacich nepriepustnú vrstvu. Táto nežiadúca vrstva vedie k pomalému presakovaniu vody do pôdy a jej rýchlemu vypareniu čím je znemožnené dostatočné vyživenie trávy cez korienky v pôde. Tráva sa tak zakoreňuje stále plytšie, je nedostatočne vyživovaná a zhoršuje sa jej kvalita.
 
Vertikutáciou odstránite túto nežiadúcu vrstvu a zároveň prerežete vrchnú časť pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín, vlahy, vďaka čomu dôjde k hlbšiemu a bohatšiemu prekoreneniu trávy. Podporí sa tak tvorba nových výhonkov, trávnik sa omladí a skvalitní.
 

Vertikutáciu je odporúčané vykonávať viac krát do roka najmä koncom septembra - začiatkom októbra a na začiatku jari.

Ako na to?


Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4001-E

Pre aktuálnu jarnú sezónu sme pre pripravili nový model robustného elektrického vertikutátora s príkonom elektromotora 1 300 W, s pracovným záberom 32 cm, ktorý vďaka svojej konštrukcii znesie aj vyššie zaťaženie.

Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva ku komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovací s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva páčkou.

Voliť môžete zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l.Vložené 11. 1. 2015

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
Samsung - 10 ročná záruka na vypálené pixely

Samsung - 10 ročná záruka na vypálené pixely

Spoločnosť Samsung predĺžila 10 ročnú záruku na vypálené pixely.

Viac informácií
Braun výrobky so zárukou vrátenia peňazí

Braun výrobky so zárukou vrátenia peňazí

Garancia vrátenia peňazí na výrobky Braun do 60 dní od kúpy.

Viac informácií
Voľná telka Vám vráti 10 €

Voľná telka Vám vráti 10 €

V novom roku získajte späť 10 EUR z novej antény.

Viac informácií
Kúpte si umývačku riadu

Kúpte si umývačku riadu "Whirlpool" a získajte tablety JAR Platinum

K vybraným modelom úsporných umývačiek riadu vám teraz pribalíme až 144 tabliet JAR PLATINUM, čo predstavuje priemerné množstvo umývacieho prostriedku na pol roka.

Viac informácií
Archív noviniek